en de ru
FAIR PLAY certyfikat

 

Dla  ojczyzny  w święto niepodległości

 

15 listopada 2016r. odbył się Festiwal Piosenki i Poezji Żołnierskiej. Środowisko osób niepełnosprawnych z województwa łódzkiego włączyło się w obchody Świeta 11 listopada. Piosenką i wierszem wyrażali swój patriotyzm i oddali hołd poległym w obronie suwerennej Polski. W Festiwalu, który zorganizowano w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie wzięło udział ponad 200 osób niepełnosprawnych z 20 Warsztatów Terapii Zajęciowej, nie tylko z woj. łódzkiego, bowiem gościliśmy również WTZ z Częstochowy. Festiwal był współfinansowany ze środków województwa łódzkiego. Patronat objęli: Starosta Pabianicki, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Spółdzielnia Inwalidów "Zgoda". Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie "Czuję Sercem" i WTZ przy S.I. "Zgoda". Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatu, miasta Konstantynowa, Zarząd S.I. "Zgoda", dyrektorzy: ZSz.S, MOPS, Fundacji im. Br. Alberta i konstantynowskie media, dzieki którym przebieg Festiwalu można obejrzeć na stronie internetowej facebook: TV Konstantynów. Festiwal rozpoczął się odśpiewaniem hymnu. Tradycją naszych spotkań stało się również żołnierskie karaoke w wykonaniu zaproszonych gości. Na scenie zaprezentowało się 20 zespołów. Każdy  z nich wykonał 2 utwory o tematyce żołnierskiej lub patriotycznej. Niektórzy przygotowali dodatkową oprawę w postaci strojów, czy rekwizytów. Każdy zespół otrzymał dyplom za udział i nagrodę rzeczową. Atmosfery panującej na Festiwalu, zarówno na scenie jak i na widowni nie da się opisać - radość, wzruszenie, dumę, że możemy śpiewać dla Ojczyzny. Wszyscy zgodnie zadeklarowali, że spotkamy się w Konstantynowie za rok.

 

 

        

 

 

 

Festiwal  Piosenki  podwórkowej

 

W dniu 17 października br. pojechaliśmy do Częstochowy na I Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej.

Grupa muzyczna naszego WTZ w składzie: Karol Zganiacz, Marek Świątek i Robert Grabowski przygotowała utwór "Bal na Gnojnej".

Spośród 21 występujących placówek zdobyliśmy wyróżnienie. Impreza odbywała się w Hali Sportowej, gdzie bawiło się ponad 300 osób.

Podczas dyskoteki przygrywała nam kapela podwórkowa z Piotrkowa Trybunalskiego.

Wśród 11 osobowego jury było kilka znanych osób: Ireneusz Bieleninik, Marcin Najman, Olek Klepacz.

Dziękujemy organizatorom tj. PSOUU w Częstochowie za zaproszenie nas na tak wspaniałą imprezę.

 

 

 

 

 

 

 

Dyniowe  szaleństwo

 

Dynie wyjątkowo obrodziły w tym roku. Przez kilka tygodni przerabialiśmy przekazane do WTZ okazy. Pracownia gospodarstwa domowego miała pełne ręce roboty i nie lada wyzwanie, by dania przygotowane z dyni były smaczne, a przede wszystkim niepowtarzalne. Dziękujemy naszym darczyńcom.

 

 

 

Przystanek  graffiti

 

WTZ został zaproszony przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie do wzięcia udziału w imprezie plenerowej, która polegała na wykonaniu prac plastycznych na dużych płytach zamocowanych na stelażach i ustawionych w parku, w centrum miasta. Byliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna wykonywała swoja pracę na rynku w Lutomiersku, a druga w Konstantynowie. Tematyką prac była podróż. Finał tego przedsięwzięcia miał miejsce w MOK w dniu 4.10.br. To było dla uczestników nowe, ciekawe doświadczenie, bowiem malowali w plenerze, na duzych płaszczyznach i w towarzystwie młodzieży z innych placówek. Wykonawcy tych prac zostali zaproszeni na wernisaż.

 

 

 

 

Łódzkie  Targi Ekonomii  społecznej

 

W dniu 23 września br. WTZ uczestniczył w ŁTES organizując stoisko wystawiennicze z wyrobami WTZ, Spółdzielni Inwalidów "Zgoda" i pracami wykonanymi przez podopiecznych Ośrodka Integracji przy Stowarzyszeniu "Czuję Sercem". Wśród prezentowanych prac były: maskotki, biżuteria, wyroby stolarskie (anioły, kołyski, kwietniki), wyroby ceramiczne (wazony, aniołki, wisiorki), hafty, stroiki i kartki okolicznościowe. Mieliśmy możliwość sprzedaży naszych wyrobów. Stoisko cieszyło się powodzeniem.

 

 

 

 

 

Piosenka  jest  dobra  na  wszystko

 

Pod takim hasłem odbyła się impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie "Pokój" w dniu 15.09.br. w Łodzi.

Podobnie jak w Łęczycy nasz WTZ reprezentowało trio składające się z trzech Panów: Karola Zganiacza, Marka Świątka i Roberta Grabowskiego.

Tym razem piosenką "Będziesz moją Panią" udało im się wyśpiewać IV miejsce. Jesteśmy z Nich dumni.

 

 

 

 

Zamek  w  ŁĘczycy - 14.09.2016

 

Spotkanie z Piosenką Wakacyjną

 

Nasz WTZ reprezentował tercet: Marek Światek, Karol Zganiacz i Robert Grabowski. Wykonali utwór z repertuaru Marka Grechuty "Będziesz moją Panią". Spotkanie było kolejną okazją do wspólnego przeżywania radosnych chwil w urokliwym miejscu,

przy pięknej pogodzie i wśród przyjaciół.

 

 

 

 

 

Podróże  dalekie  i  Bliskie

 

W tym roku poznawaliśmy kolejny uroczy zakątek naszego kraju - Tarnowskie Góry i okolice. Podczas 4 dniowego wyjazdu od 5.09. d0 8.09 br. zwiedziliśmy miasto Tarnowskie Góry z Kopalnią Srebra, gdzie wielką niespodzianką i atrakcją było płynięcie łodziami po podziemnej rzecze. To było niesamowite przeżycie. Odwiedziliśmy Park Śląski z Planetarium i przejażdżką kolejką linową, z której można było oglądać wszystkie  obiekty w Parku.

Zjechaliśmy pod ziemię do kopalni Guido (Sztolnia Luiza) w Zabrzu, gdzie mogliśmy poznać pracę górników i przez chwilę posmakować, jak wielki to trud i jak niebezpieczny to zawód. W programie było również zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Przemierzyliśmy kolejka wąskotorową trasę od Tarnowskich Gór do Miasteczka Śląskiego. Mieliśmy możliwość samodzielnego wypieku chleba podczas zwiedzania Muzeum Chleba w Radzionkowie. To miejsce szczególnie polecamy do zwiedzenia wszystkim, którzy szanują chleb i tym, którym tego szacunku nieco brakuje. Przeżyjecie tam niesamowitą lekcję historii. Oczywiście jak na każdym wyjeździe nie zabrakło fajnego noclegu, dobrego jedzenia i dyskoteki. Niektórzy z nas po raz pierwszy zagrali w bowling. Po prostu było super, super, super.

 

 

 

 

 

Spotkanie Przyjaciół w Wieruszowie

03.09.2016r.

Program imprezy obejmował udział zawodników w ogródkach tematycznych: sprawnościowym, artystycznym, krawieckim i rewalidacyjnym. Nasz uczestnik Michał Racki zajął I miejsce za pracę wykonaną w ogródku artystycznym. Była też konkurencja zespołowa - przeciąganie liny. Organizator zapewnił poczęstunek, atrakcyjne nagrody i możliwość prezentacji wokalno-tanecznych. Najważniejsze było jednak spotkanie z kolegami i koleżankami  z innych Warsztatów. Dziękujemy

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie „Czuję Sercem” zorganizowało w dniach 27 – 28.08.2016r.

wyjazd integracyjny w Góry Świętokrzyskie

 

Program wyjazdu:

I Dzień

Zwiedzanie Kielc: Wzgórze Zamkowe – Pałac Biskupów, Bazylika Katedralna, przejście ul. Sienkiewicza na rynek kielecki, wejście na górę Świętego Krzyża, gdzie znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, zakwaterowanie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Afor” w Borkowie, ognisko na terenie Ośrodka

II dzień

spacer nad Zalew Borków, gry i zabawy integracyjne na kąpielisku „Borków”, zwiedzanie Parku Rozrywki i Miniatur Sabat w Krajnie, gdzie można zobaczyć wszystkie najważniejsze budowle z całego świata.

 

 

 

 

Z wizytą w Twierdzy Modlin

W dniach 25 – 26.06.2016r. odbył się wyjazd integracyjny podopiecznych Ośrodka Integracji i uczestników WTZ

do Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Modlin, gry terenowe, zawody strzeleckie, ciepły posiłek (ognisko + wojskowa grochówka), nocleg w Hostelu Smoszewski. Następnego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na zakończenie odbyliśmy spacer po Barokowym Ogrodzie w Nieborowie.

 

 

 

 

Święto tańca  w  konstantynowie

 

 

W dniu 15.06.2016r. w Sali Bankietowej "Kaprys" w Konstantynowie odbył się XIII Wojewódzki  Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie "Czuję Sercem". Współorganizatorzy, to Starostwo Powiatowe w Pabianicach i WTZ Konstantynów. Festiwal był współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego. Patronat objęli i nagrody ufundowali: Starosta Pabianicki, Burmistrz Miasta Konstantynowa Łódzkiego, Zarząd Spółdzielni Inwalidów "Zgoda" w Konstantynowie Łódzkim i Stowarzyszenie "Czuję Sercem". Fundatorem jednej z nagród była Firma Transportowa Paweł Grzelak z Konstantynowa. W Festiwalu wzięło udział 180 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z 14 Warsztatów Terapii Zajęciowej z woj. łódzkiego. Główną nagrodą był puchar ufundowany przez Prezes Zarządu S.I. "Zgoda"- Justynę Kudaj. Każdy WTZ zaprezentował 2 tańce, które oceniało profesjonalne jury. Wśród prezentowanych tańców były:  walce, taniec country, zumba, Bond, balet, polonez, taniec disco, oraz bardzo ciekawe układy taneczne. Puchar wytańczył WTZ przy Stowarzyszeniu "Nowa Zorza" z Łodzi, I miejsce zajął - WTZ przy TPD w Łodzi,  II miejce - WTZ z Żychlina, III miejsce - WTZ przy S.I. "Zgoda" z Konstantynowa, nagrodę Starosty Pabianickiego jury przyznało dla WTZ z Aleksandrowa Łódzkiego, nagrodę Burmistrza Konstantynowa otrzymał WTZ przy Stowarzyszeniu "Pokój" z Łodzi, nagroda ufundowana przez Zarząd S.I. "Zgoda" trafiła do WTZ z Koluszek. Ponadto jury przyznało jedno wyróżnienie dla Kamili Gawin z WTZ ze Zduńskiej Woli za przepięknie wykonany taniec solowy wg własnej choreografii.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wiosna Radosna" w Żychlinie

 

w dniu 7.06.2016r. śpiewający artyści z naszego WTZ: Katarzyna Stasiak, Marek Świątek, Robert Grabowski i Karol Zganiacz pojechali do Żychlina, by wziąć udział w przeglądzie artystycznym. Długo sie przygotowywali. Na scenie zaprezentowali się w utworach: "Ale to już było"-Katarzyna Stasiak, "Będziesz moją panią" - trio męskie: Karol, Marek i Robert. Spotkanie połączone było z jubileuszem WTZ z Żychlinie, więc czekała na nas niespodzianka w postaci wielkiego tortu. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Było super i pysznie!

 

 

 

 

Olimpiada  w  Tomaszowie Maz.

 

Sport to bardzo ważna rzecz w naszym codziennym funkcjonowaniu, dlatego też ćwiczymy, trenujemy, poprawiamy swoją kondycję fizyczną, by czuć się lepiej i by móc brać udział w imprezach sportowych. Jedną z nich była Olimpiada w Tomaszowie Maz. w dniu 3.06.2016r. Nasz WTZ reprezentowała 10 osobowa grupa zawodników. Wśród dyscyplin sportowych były: biegi, skok w dal, rzut piłką palantową i kulą oraz rozgrywki warcabowe. Nie przywieźliśmy medali, ale nie o nie tak naprawdę chodziło. Najważniejsze było wspólne spotkanie, rywalizacja, radość i duma z pokonywania własnych słabości. Sport to zdrowie!!!

 

 


Nasze Mamy ukochane!!!

 

"Mama, to najpiękniejsze słowo świata ..."

 

Z okazji Dnia Matki pracownia bukieciarska przygotowała niespodziankę. Na spotkaniu każdy uczestnik otrzymał zestaw produktów spożywczych i miał za zadanie przygotować dla mamy super pyszne przekąski. Prawie wszystkim sie udało. Recytowano również wiersze dla Mamy, śpiewano piosenki, a na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali serca z papierowej wikliny, wykonane w pracowni bukieciarskiej, które mieli wręczyć swoim mamom/opiekunkom po powrocie do domów.

 

 

 

 

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej w Rychwałdzie

 

W dniach 23-24 maja 2016r. pojechaliśmy całym Warsztatem na Ogólnopolską Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Rychwałdu koło Żywca. Organizatorem Pielgrzymki była Fundacja im.Br. Alberta. Na tegoroczne miejsce modlitwy w intencji osób niepełnosprawnych wybrano urokliwy obiekt z cudownym obrazem Matki Bożej z XV wieku. Sanktuarium położone jest na Żywiecczyźnie, a opiekują się nim Ojcowie Franciszkanie.  Pojechaliśmy dzień wcześniej, by móc podziwiać okolice. Zwiedziliśmy Muzeum w Żywcu, wjechaliśmy kolejką górską na Górę Żar, skąd rozciągał się piękny widok na pasma gór Beskidu Małego. Wyjazd dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

X Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II

W dniu 8 maja uczestniczyliśmy w Biegu Wdzięczności. Grupa niepełnosprawnych zawodników liczyła 30 osób (uczestników WTZ, członków Stowarzyszenia "Czuję Sercem"). Biegliśmy na dystansie 1200m. Pogoda dopisała, humory też, a wylosowane nagrody dopełniły naszą radość.

Wśród dziewcząt najszybsze były: Wioletta Osińska, Kinga Klikauer i Jolanta Frydrysiak. Najlepsi wśród panów to: Paweł Pietrakowski i bracia Arkadiusz i Marcin Derdoń. Zwycięzcy otrzymali medale. Każdy uczestnik biegu otrzymał dyplom. Na zakończenie imprezy było losowanie nagród.  Sponsorami nagród dla niepełnosprawnych zawodników były: Spółdzielnia Inwalidów "Zgoda", Stowarzyszenie "Czuję Sercem", CSiR w Konstantynowie i kilku prywatnych przedsiębiorów. Jedną z głównych nagród - rower wylosowała nasza uczestniczka Katarzyna Stasiak. Jej radość była nie do opisania.

Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę, to już za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielobój Wiosenny

W miesiącu kwietniu pracownia stolarska zorganizowała dla uczestników i kadry WTZ szereg ciekawych rozgrywek sportowych w ramach Wieloboju. Wśród nich były: rzut lotkami do tarczy, warcaby, rzuty piłką lekarską i palantową, strzelanie z łuku i na zakończenie dyscyplina-niespodzianka- Koło Fortuny. Emocji było co nie miara. Po podsumowaniu wyników wyłoniono listę zwycięzców. Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali puchary: Wioletta Osińska, Michał Racki, Łukasz Mrowiński, a dla kolejnych czterech osób z najlepszymi wynikami przygotowano medale: Aleksandra Jóźwiak, Adam Źródelny, Karol Zganiacz, Sławomir Chyży.

Dziękujemy pracowni stolarskiej i Panu Markowi Kosowiczowi, który był pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy.

 

 

 

 

 

Jordaniana 2016

21 kwietnia br.  nasz teatr "Z potrzeby serca" wziął udział w V Przeglądzie Teatralnym "Jordaniana 2016" organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łodzi. Było to dla grupy aktorów kolejne niezapomniane przeżycie.

Wystawiliśmy sztukę pt. "Marzenia Dyzia".

 

 

  

 

 

 

 

Kolejna Wielkanoc w rodzinnym gronie.

22.03.2916r. społeczność warsztatowa, zarząd Spółdzielni i zaproszeni goście spędzili wspólnie czas na spotkaniu wielkanocnym. Były życzenia, dzielenie sie jajkiem, wystep artystyczny uczestników i posiłek przygotowany przez uczniów szkoły gastronomicznej.

Nie zabrakło również zajączka, który obdarował uczestników prezentami.

 

 

 

 

 

 

A u nas rozpoczął sie gorący okres przedświąteczny. Wszystkie pracownie przygotowują wielkanocne dekoracje.

Poniżej prezentujemy niektóre z nich:

 

 

 

 

11 lutego 2016r. nasz Teatr "Z potrzeby serca" brał udział w II etapie eliminacji do "Albertiany 2016".

 

 

Przedstawienie "Marzenia Dyzia" zajęło IV miejsce.

 

 

 

Ostatki 2016

Jak co roku barwny korowód przebierańców przemaszerował przez Spółdzielnię, wywołując uśmiech na twarzach pracowników.

 

 

 

 

 

XI Powiatowe, Noworoczne Spotkanie Osób Niepełnosprawnych

27 styczeń 2016r.

Wkroczyliśmy w Nowy Rok tanecznym krokiem. W dniu 27 stycznia wzięliśmy udział w Balu Karnawałowym. Mogliśmy się przebrać i wziąć udział w konkursie na najoryginalniejszy strój. Organizator – Stowarzyszenie "Jesteśmy Tacy" z Pabianic zapewniło nam wiele atrakcji. Zabawę uświetnił zespół muzyczny. Taniec to wspaniała forma rehabilitacji, która pozwala na rozładowanie napięć emocjonalnych i wpływa na poprawę kondycji i samopoczucia. Bal po raz kolejny integrował środowisko osób niepełnosprawnych z całego powiatu pabianickiego.

Dziękujemy organizatorom za super imprezę.

 

 

 

 

 

 

 

21 styczeń 2016r.

Chcielibyśmy podzielić się radością, jaką sprawił nam list od Ojca Świętego - Papieża Franciszka z Watykanu.  W odpowiedzi na wysłane przez nas życzenia świąteczne otrzymaliśmy odpowiedź - piękne życzenia na Nowy Rok 2016, które przekazujemy wszystkim naszym przyjaciołom

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Piosenki Żołnierskiej

 

12 listopada 2015 r. odbył się XV Festiwal Piosenki i Poezji Żołnierskiej i Patriotycznej dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa łódzkiego. Zgłosiło się 17 placówek, łącznie w Festiwalu wzięło udział 170 osób w tym 140 niepełnosprawnych. 

Patronat objęli i nagrody ufundowali: Starosta Pabianicki, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego i Zarząd Spółdzielni Inwalidów ZGODA. 
I miejsce zajął WTZ z Łęczycy,

II - WTZ z Tomaszowa Mazowieckiego,

III - WTZ z Koluszek. 

Nagrodę Starosty Pabianickiego przyznano WTZ w Zduńskiej Woli,

Nagrodę Burmistrza Konstantynowa otrzymał WTZ w Zgierzu,

Nagrodę ufundowaną przez SI ZGODA - WTZ z Sochaczewa. 

 Organizatorem Festiwalu tradycyjnie były: Stowarzyszenie „Czuję Sercem" i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów ZGODA.

Festiwal był współfinansowany ze środków województwa łódzkiego. 

 

 


 

Wyjazd integracyjny na Kaszuby 

W dniach od 14. - 18.09. zorganizowaliśmy 5-dniowy wyjazd integracyjny na Kaszuby. W wyjeździe wzięło udział 34 uczestników, 1 rodzic i 10 opiekunów. Celem wyjazdu była integracja grupy, trening samodzielności i zaradności osobistej, trening ekonomiczny, komunikacji z otoczeniem, poznanie nowych miejsc, przezwyciężanie własnych słabości. Program wyjazdu obejmował: zakwaterowanie w Pensjonacie "Krystian" w Chmielnie, zwiedzanie Kartuz, Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie, Muzeum Ceramiki Necla, Muzeum Kaszubskiego, zwiedzanie Gdańska i rejs na Westerplatte oraz zakup pamiątek.

 

    

  

 


Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych

Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych odbył się w dniu 11.06.2015r. w gościnnych progach Sali Bankietowej „Kaprys” w Konstantynowie Łódzkim. Przybyło 12 Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu województwa łódzkiego. Realizacja projektu obejmowała 120 osób niepełnosprawnych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz 30 osobową grupę terapeutów i 10 -ciu zaproszonych gości (przedstawicieli władz województwa, powiatu i miasta Konstantynów Łódzki).

Festiwal był współfinansowany ze środków województwa łódzkiego. Patronat nad Festiwalem objęli: Starosta Pabianicki, Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Zarząd Spółdzielni Inwalidów „Zgoda” w Konstantynowie. Patroni również ufundowali nagrody. Po występach podano posiłek. Powołana komisja dokonała oceny i podliczenia punktów. Zwycięzcom rozdano nagrody za zajęcie I, II, III miejsca. Nagrodzeni to: WTZ Zgierz, WTZ Łask, WTZ „Nowa Zorza” Łódź. Ponadto wręczono nagrody ufundowane przez sponsorów min: Nagrodę Starostwa Powiatu Pabianickiego otrzymał WTZ Żychlin, Nagrodę Burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego otrzymał WTZ Koluszki, Nagrodę S.I. „Zgoda” - WTZ Łódź-Bałuty ul. Plantowa. Puchar Prezesa S.I. „Zgoda” otrzymał WTZ Konstantynów Łódzki.